Architektonické studie

O NÁS

Historie 


Architektonický ateliér GRADUS Praha s.r.o. byl založen v roce 1994 Ing. Miroslavem Čechem a Ing. arch. Petrem Klementem.

Ateliér se specializuje na projekty interierů administrativních budov a bank. Našimi nejvýznamějsími klienty jsou Česká spořitelna, Česká pojišťovna, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a Komerční banka. Pro Českou spořitelnu jsme vypracovali směrnice pro projektování poboček a jsme spoluautoři návrhů nových přepážek. Spolupracujeme s nejvýznamnějšími domácími i zahraničními výrobci a dodavateli mobiliáře.

Co umíme 

  • studie a projekty kompletních interiérů
  • spaceplanning
  • posouzení využitelnosti pronajímatelných ploch a komplexní analýzy kancelářských prostor
  • zajištění výběru dodavatele interiéru a zpracování podkladů pro výběrové řízení
  • zpracování prováděcí dokumentace interiéru dle vybraného dodavatele
  • manažerskou činnost
  • autorské dozory, technické dozory, kontrola výroby mobilního i zabudovaného interiéru přejímky interiérů a staveb
  • zpracování projektů interiérové zeleně
  • stěhování firem a vypracování stěhovacích plánů

Akustické studie

V oblasti projektových příprav zpracováváme studie a projekty akustiky interiérů podle platné legislativy, norem a stavebně technických požadavků, pro objekty kulturní, školské, sportovní, veřejné, pro pracovní účely (administrativní komplexy i průmyslové objekty). Nabízíme vlastní, a mnoha realizacemi osvědčená, systémová řešení učeben, poslucháren a školských prostor všech stupňů a zaměření, bez rozdílu. Dále nabízíme zkušenosti s komplexním řešením akustiky administrativních objektů, se zaměřením na hygienické požadavky v prostorách typu "open space", "call-centrum", včetně řešení velkoplošných kancelářských prostor. Nedílnou součástí jsou i zkušenosti s realizací akustiky poslechových prostor s vícekanálovou stereofonií, a režijních prostor s vysokými nároky a normovými požadavky na řešení akustiky a elektroakustiky.

K tomu využíváme nejen dlouhodobé zkušenosti a vzdělání v oblasti akustiky a elektroakustiky, ale i znalost materiálů, realizačních možností a postupů, včetně znalosti cenových relací.

Zabýváme se projektováním a dodávkami akustických obkladů různých povrchů a designu - na bázi minerální vlny, speciální elastické textilie, plechu, dřeva, sádrokartonů, a dále také vývojem atypických akusticky pohltivých prvků, projektováním požárně odolných akustických podhledů, nárazuodolných a vlhkuodolných podhledů a obkladů pro sportovní stavby - standardně v široké škále barev. Naše systémové i atypické prvky nacházejí uplatnění i při řešení akustiky velkoplošných privátních interiérů určených k obývání, v restauracích, a také v interiérech moderních sakrálních prostor.

Naší snahou je nabídnout pro stavební projekty a realizace výběr ze široké nabídky akustických materiálů a konstrukcí určených pro tvorbu nízkonákladových i designově osobitých akustických úprav moderních i historických objektů, a to včetně projektového zpracování těchto úprav s dlouholetými zkušenostmi v oblasti akustiky.


Rychle a spolehlivě


TÝM ODBORNÍKŮ